IEM Katowice Major 2019

Обяснение на формата

New Challengers Stage - от 13 до 17 февруари

  • 16 отбора в Swiss групова фаза
    • Първоначалните мачове се определят чрез "Player-Selected Seeding" (подробно описание на английски) системата, която беше въведена в IEM Chicago 2018 за първи път
    • Мачовете от всеки следващ рунд се определят според рейтинга, който всеки отбор е получил след изиграване на мача си от първия рунд
    • Елиминационните мачове, както и тези за класиране напред, се играят във формат Best of 3
    • Всички останали мачове са във формат Best of 1
  • Първите 8 отбора продължават към фаза New Legends Stage
  • Останалите 8 отбора отпадат окончателно

New Legends Stage - от 20 до 24 февруари

  • 16 отбора в Swiss групова фаза
    • Първоначалните мачове се определят чрез "Player-Selected Seeding" (подробно описание на английски) системата, която беше въведена в IEM Chicago 2018 за първи път
    • Мачовете от всеки следващ рунд се определят според рейтинга, който всеки отбор е получил след изиграване на мача си от първия рунд
    • Елиминационните мачове, както и тези за класиране напред, се играят във формат Best of 3
    • Всички останали мачове са във формат Best of 1
  • Първите 8 отбора продължават към фаза New Champions Stage
  • Останалите 8 отбора отпадат окончателно

New Champions Stage - от 28 февруари до 3 март

  • 8 отбора в схема с директна елиминация
  • Всички останали мачове са във формат Best of 3

Групи - New Challengers Stage и New Legends Stage

New Challengers Stage Мачове Рундове R/D
1. NRG Esports 3 - 0 64 - 42 +22
1. Renegades 3 - 0 64 - 42 +22
3. ENCE eSports 3 - 1 92 - 88 +4
3. Team Vitality 3 - 1 84 - 68 +16
3. AVANGAR 3 - 1 72 - 66 +6
6. Ninjas in Pyjamas 3 - 2 129 - 109 +20
6. Cloud9 3 - 2 93 - 93 0
6. G2 Esports 3 - 2 116 - 100 +16
9. TYLOO 2 - 3 110 - 119 -9
9. ViCi Gaming 2 - 3 105 - 117 -12
9. Winstrike Team 2 - 3 104 - 107 -3
12. Fnatic 1 - 3 81 - 92 -11
12. Vega Squadron 1 - 3 69 - 95 -26
12. FURIA Esports 1 - 3 52 - 55 -3
15. Team Spirit 0 - 3 47 - 64 -17
15. Grayhound Gaming 0 - 3 48 - 67 -19
New Legends Stage Мачове Рундове R/D
1. Astralis 3 - 0 81 - 36 +45
1. Team Liquid 3 - 0 64 - 48 +16
3. Natus Vincere 3 - 1 96 - 78 +18
3. MIBR 3 - 1 67 - 57 +10
3. Renegades 3 - 1 105 - 109 -4
6. FaZe Clan 3 - 2 115 - 100 +15
6. ENCE eSports 3 - 2 129 - 118 +11
6. Ninjas in Pyjamas 3 - 2 105 - 97 +8
9. Team Vitality 2 - 3 117 - 133 -16
9. Cloud9 2 - 3 85 - 87 -2
9. AVANGAR 2 - 3 80 - 106 -26
12. HellRaisers 1 - 3 45 - 76 -31
12. G2 Esports 1 - 3 62 - 80 -18
12. compLexity Gaming 1 - 3 97 - 107 -10
15. BIG 0 - 3 64 - 69 -5
15. NRG Esports 0 - 3 62 - 73 -11

New Champions Stage

Четвъртфинали
Natus Vincere
2
FaZe Clan
0
Team Liquid
0
ENCE
2
MIBR
2
Renegades
0
Astralis
2
Ninjas in Pyjamas
0
Полуфинали
Natus Vincere
1
ENCE
2
MIBR
0
Astralis
2
Гранд финали
ENCE
0
Astralis
2